česky english Vítejte, dnes je pondělí 11. prosinec 2023

S obvody LinkSwitch™-TN2Q v autech „nakrmíte“ ještě hladovější zátěže

07.10. 2022 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Obvody LinkSwitch™-TN2Q od společnosti Power Integration nejsou rozhodně něčím neznámým – na stránkách DPS Elektronika od A do Z jsme již dříve např. psali LinkSwitch-TN2Q: spínání v autech na vysoké úrovni, příp. též Obvody LinkSwitch-TN2 proudem nešetří, místem však ano.

Jejich výrobce však nyní půjde ještě dál, protože nedávno představil variantu LNK3209GQ, která na svém výstupu dokáže bez nutnosti kovového chladiče vykrývat proudové odběry o velikosti až 850 mA. Jiné prvky stejné rodiny, LNK3206GQ, se přitom zastavují „pouze“ na 360 mA.

Součástky opět nezůstaly nic dlužné své pověsti a v malých pouzdrech určených k povrchové montáži znovu nabízí vše nezbytné – od řízení či buzení přes ochranné prvky až po samotný výkonový 750V tranzistor MOSFET. Výrobce zde počítá se vstupním napěťovým rozsahem od 30 V až do 550 Vdc, několika různými topologiemi a slibuje též vynikající odezvu na změny vstupu či zatížení.

Více informací najdete v celé zprávě Power Integrations Delivers AEC-Qualified Buck Switcher IC with 850 mA Output for Low-Part-Count Automotive PSUs (ilustrace: Business Wire).

robenek@dps-az.cz