česky english Vítejte, dnes je neděle 10. prosinec 2023

Spínací prvky PhotoMOS®: odolnost i stabilita

04.11. 2022 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

V nabídce Panasonic Industry Europe se nedávno objevily nové spínací prvky – polovodičová „relé“ PhotoMOS® HE nabízející oddělení mezi vstupy a výstupy na úrovni 5 kV, ale i další zlepšení, pokud jde o izolační nebo povrchové vzdálenosti na straně výstupu, to vše v rámci miniaturního provedení pouzder typu DIP5 s konfigurací výstupu 1 Form A. Součástky se tak budou hodit zejména ke spínání v systémech BMS určených k řízení baterií – v úložištích, nabíjecích stanicích a spoustě dalších aplikací, kde při měření a také řízení přicházíme do styku s vyšším napětím.

Nové spínače PhotoMOS® řady AQV258H5 HE se jmenovitým rozsahem 1500 V / 20 mA se vyznačují výstupem MOSFET a budou-li provozovány poplatně jejich specifikacím, mají takřka neomezenou životnost. Odpor v sepnutém stavu zůstává stabilní po celou dobu, zatímco součástky nejsou na rozdíl od elektromechanických struktur z principu ohrožovány vibracemi. K dispozici jsou pak i verze s odlišným počtem vývodů.

Více informací najdete v celé zprávě New 1500V PhotoMOS® relay in miniature DIP5 package from Panasonic targets industrial BMS.

robenek@dps-az.cz