česky english Vítejte, dnes je neděle 10. prosinec 2023

SPS 2022: Úspěšný restart předního odborného veletrhu pro automatizaci

12.11. 2022 | Zprávy
Autor: SPS
300x225.jpg

Fyzický veletrh SPS, který se konal od 8. do 10. 11. 2022 v Norimberku, přinesl všem účastníkům opětovné ujištění o tom, jak důležitá je tato platforma pro celé odvětví automatizace. Po tříleté vynucené přestávce se letos pozornost kromě produktů a řešení soustředila především na osobní kontakty. Prezenční výstava pak byla skvěle doplněna digitální platformou „SPS on air“.

Již v 9 hodin prvního dne konání veletrhu proudilo branami norimberského výstaviště množství návštěvníků z celého světa, kteří měli zájem o aktuální vývoj a trendy panující ve světě automatizace. Čekalo na ně skoro 1.000 vystavujících, kteří si své stánky připravili na celkové ploše 112.000 m². Účastníci využili příležitost k intenzivnímu osobnímu dialogu, k propagaci technologického pokroku, k péči o stávající vztahy i k navázání nových kontaktů. Celková návštěvnost obnoveného veletrhu činila po všechny tři dny přibližně 40.000 osob.

Zajímavý rámcový program

Letošní přednáškový program se soustředil zejména na důležitá témata pro oblast automatizace, jakými jsou například udržitelnost v automatizaci, bezpečnost a zabezpečení nebo nové logistické metody a způsoby začlenění robotů. Kromě vysoce kvalifikovaných diskuzí na pódiu a odborných příspěvků zaměřených na konkrétní otázky měli návštěvníci ve středu dopoledne možnost zúčastnit se digitální konverzace se členem bavorského parlamentu a ministerským předsedou Křesťansko-sociální unie Bavorska (CSU) Dr. Markusem Söderem.

Dalším oblíbeným kontaktním místem se stal již několik let fungující společný stánek „Automation meets IT“. Celkem 23 firem využilo možnost silné prezentace v rámci spolku k představení digitálních řešení pro automatizaci širokému publiku a k dialogu s odborníky. Na místě se rozproudily diskuse například na téma vysoce zabezpečené datové komunikace, údržby softwaru, použití umělé inteligence nebo také vysoce technologických řešení pro řízení.

Digitální doplněk „SPS on air“

Již před samotným veletrhem se uskutečnila “zahřívací“ akce, která přinesla ochutnávku toho, na co jsme se mohli letos těšit. Letošní koncept veletrhu SPS si dal za cíl, aby odborní návštěvníci měli prostřednictvím platformy „SPS on air“ možnost se již předem podrobně seznámit s vystavujícími firmami a jejich produkty, sjednat si termíny schůzky na místě nebo se setkat ještě před veletrhem formou digitální komunikace.

Výhled

Podrobná analýza s dalšími výsledky ohledně veletrhu SPS 2022 bude dostupná na začátku roku 2023. V následujícím roce se bude odborný veletrh inteligentní a digitální automatizace konat 14. – 16. 11. 2023 v Norimberku. Další informace naleznete na internetových stránkách sps-exhibition.com

Celá zpráva zde
(Obrázek: Mesago Messe Frankfurt GmbH / Arturo Rivas Gonzales)