česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 29. únor 2024

Ultratenké grafické displeje OLED od Display Vision

14.11. 2022 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Firma Display Vision zařadila do své nabídky miniaturní grafické displeje OLED s tloušťkou srovnatelnou s kreditní kartou. Díky vysoké kvalitě či kontrastu, spolu se širokým pracovním rozsahem teplot a také nízkým příkonem, jsou takové součástky skvělou volbou pro přenosná zařízení napájená z baterií, která navíc mohou pracovat i v náročných podmínkách.

Kompaktní zobrazovače Display Vision s tloušťkou 1,3 mm a úhlopříčkou 0,84" nebo též 1,18" mají matici složenou z 96x16 pixelů o velikosti 0,22 mm. Černé pozadí pak umožnilo dosáhnout kontrastu na úrovni 2000:1 při zachování širokých pozorovacích úhlů (160°). Jas popsaný 120 cd/m2 kromě toho zajišťuje dobrou čitelnost i za slunečního svitu. Displeje se vyznačují rychlou odezvou do 10 µs, zatímco široký rozsah pracovních teplot od -40 °C až do +80 °C umožňuje nasazení v ještě větším počtu aplikací.

Z pohledu vývojáře pak mají výrobky dvě další důležité vlastnosti: výrobcem deklarovanou životnost displeje (minimálně 20 000 hodin při teplotě +25 °C) a také záruku dostupnosti produktu po dobu minimálně osmi let. Pozornost si rovněž zaslouží způsob ovládání.

Připraveno s využitím materiálů dostupných na stránkách distributora, společnosti TME, kde také najdete více informací.

robenek@dps-az.cz