česky english Vítejte, dnes je neděle 10. prosinec 2023

12V SMD LED značky OptoSupply

18.11. 2022 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Svítivé diody mívají v propustném směru různá napětí, odpovídající např. barvě vyzařovaného světla a také provozním podmínkám (teplotě). Konkrétních vlastností LED pak dosahujeme na základě řízení v režimu konstantního proudu.

Ve složitějších aplikacích se k tomuto účelu používají speciální integrované obvody, ale dioda velmi často funguje též jako jednoduchý signalizační prvek a v takovém případě vše rovněž zajistí vhodně zvolený rezistor. V některých případech bude umístěn v jednom pouzdře společně s diodou, což často vidíme u prvků určených k osazení do vrtaných děr (THT). Firma OptoSupply však nabízí i rodinu LED s vestavěným rezistorem, navržených pro povrchovou montáž (SMD).

Diody zde využívají 12V napětí, zatímco výsledné zařízení pak může díky integrovanému rezistoru ještě lépe pracovat s dostupným místem. LED jsou k dispozici v bílé (teplé a studené), červené, zelené a také modré variantě s pouzdry 3528/PLCC2 a vyzařovacím úhlem 120°. Využijete je v řadě běžných zapojení, k signalizaci, ale také jako zdroje světla (připraveno s využitím materiálů dostupných na stránkách distributora, společnosti TME, kde také najdete více informací).

robenek@dps-az.cz