česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 20. červen 2024

SPoE pro digitální budovy v režii Analog Devices

21.11. 2022 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Společnost Analog Devices představila v polovině listopadu vůbec první řešení se kterým spojuje zkratky, jako jsou SPoE (Single-pair Power over Ethernet), PSE (Power Sourcing Equipment) a PD (Power Device). Smyslem je umožnit vyšší úrovně inteligence např. v chytrých budovách, tovární automatizaci nebo i dalších aplikacích, které s přispěním tradičních sítí pracují přímo na místě – tzv. „edge“.

Nová nabídka přitom usnadňuje vzájemnou propojitelnost s možností napájení právě na posledním úseku cesty, kde pro účely výroby, automatizace apod. skloňuje řízení napájení v reálném čase, telemetrii, mimořádně nízkou spotřebu energie v režimu standby a samozřejmě i jednoduchou instalaci. Novinky od Analogu pro SPoE zde budou zahrnovat obvody LTC4296-1 (SPoE PSE) a LTC9111 (PD) se kterými již nebude tak náročné zajistit zařízením jak data, tak i napájení, a to ani za předpokladu, že se budou nacházet relativně daleko a přistup k nim je třeba obtížný.

Více informací najdete v celé zprávě Analog Devices Announces World’s First Long-Reach, Single-pair Power over Ethernet (SPoE) Solutions for Smart Building and Factory Automation.

robenek@dps-az.cz