česky english Vítejte, dnes je úterý 05. prosinec 2023

64bitové MPU Renesas pro RTOS, ale i HD HMI

02.12. 2022 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Potřebujete mikroprocesor, který by ve vašem zapojení zvládal nejen činnost s real-time operačním systémem, ale dále by umožňoval i rychlý náběh nebo např. práci s rozhraním HMI s vyšším rozlišením? V tom případě se mohou hodit 64bitová MPU skupiny RZ/A3UL, která nedávno představila společnost Renesas Electronics.

Jejich jádro Arm® Cortex®-A55 pracuje s maximální taktovací frekvencí 1 GHz a podporovat zde budou dvojí RTOS: FreeRTOS a také Azure RTOS. Výrobce dává k dispozici paměťové rozhraní Octal-SPI a pamatuje i na verze s podporou DDR3L / DDR4. Samozřejmostí je též vzájemná kompatibilita, pokud jde o funkce periférií či rozmístění vývodů, s dalšími prvky, jako jsou RZ/G2UL či RZ/Five. Konkrétní aplikace, řešené i prostřednictvím jedné ze stovek vítězných kombinací Renesas, zde s novými mikroprocesory RZ/A3UL zahrnují díky „RTOS Based RZ/A3UL HMI SMARC SOM“ např. vestavné systémy strojového vidění.

Více informací najdete v celé zprávě Renesas Unveils Powerful 1GHz RZ/A3UL 64-Bit MPUs with RTOS Support That Enable High-Definition HMI and Quick Startup.

robenek@dps-az.cz