česky english Vítejte, dnes je neděle 10. prosinec 2023

Precizní taktování spojte s obvody VersaClock® 7

30.12. 2022 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Správné načasování je důležité nejen v běžném životě, ale samozřejmě též i v elektronice. Kromě disciplíny však budou rovněž zapotřebí správné nástroje. Na poli součástek to nyní mohou být programovatelné „generátory hodin“ VersaClock® 7 od společnosti Renesas Electronics tvořící rodinu konfigurovatelných zdrojů taktu s interním krystalovým oscilátorem, určenou pro PCIe a síťové aplikace v oblasti špičkových výpočetních systémů, datových center, infrastruktury apod.

Prvky VersaClock® 7 se pro takové účely pyšní mimořádnou flexibilitou, zatímco umožňují vývojářům konfigurovat nejen kmitočty, ale také I/O úrovně nebo funkce vývodu GPIO. Zároveň zde mají definovat i nové měřítko, pokud jde o spojení nízké vlastní spotřeby, nákladů a pouzdra malých rozměrů, funkční možnosti a jitter nevyjímaje. Ke konfiguraci prvků VersaClock® 7 firma Renesas nabízí nový RICBox, tedy „Renesas IC ToolBox“ - aplikaci pod Windows, umožňující vytvářet vlastní nastavení a také programovat obvody na vývojových deskách.

Více informací najdete v celé zprávě Renesas’ New Programmable Clock Generator Delivers Industry’s Best Combination of Programmability, Power, Jitter, and Size.

robenek@dps-az.cz