česky english Vítejte, dnes je úterý 05. prosinec 2023

FLIR ONE® Edge Pro: termokamera pro telefony nyní ještě lépe

19.01. 2023 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Spojení termokamery s chytrým telefonem, který máme neustále při sobě, dává rozhodně smysl a určitě zde nebude ničím novým. Co se však může aktuálně změnit, je způsob, jakým výrobci tuto rozšířenou možnost měření „uchopí“ a potažmo, jakým způsobem vše vezmou do ruky i sami uživatelé. Firma Teledyne FLIR, která je součástí Teledyne Technologies, jde na to po dřívějších zkušenostech zase o něco lépe.

V podobě systému FLIR ONE® Edge Pro, který nedávno představila, totiž nabízí první skutečně bezdrátovou infračervenou kameru (160×120 bodů) vhodnou ke spárování s mobilním zařízením. Jde o to, že přepracovaný výsledek na rozdíl od předchozích modelů již nevyžaduje fyzické spojení s přidruženým telefonem a nebude se ani modelově lišit, pokud jde o konkrétní operační systém, takže obsluze přináší ještě větší flexibilitu. Doplňkové zařízení s krytím IP54 se tak může díky podpoře vf rozhraní Bluetooth a Wi-Fi nacházet nejen na přístroji, ale třeba též ve druhé ruce, nebo dokonce až 30 metrů daleko.

Více informací již najdete v celé zprávě Teledyne FLIR Announces FLIR ONE Edge Pro – The First Truly Wireless Mobile Infrared Camera.

robenek@dps-az.cz