česky english Vítejte, dnes je úterý 28. květen 2024

Panasonic nabízí izolovaný elektrický šroubovák

25.01. 2023 | Zprávy
Autor: Milan Klauz
obr1.jpg

Pokud potřebujete šroubovák pro práci na elektrickém zařízení, potom se může hodit novinka od společnosti Panasonic - izolovaný bateriový šroubovák EYED11SA. Červeno-žlutá rukojeť snadno identifikuje nástroj vhodný pro práci na zařízeních, která nemohou být snadno či úplně odpojena od elektrických obvodů s vyšším napětím.

Šroubovák EYED11SA měří 145 mm na délku a váží jenom 220 gramů, takže je hned zřejmé, že je určen pro jemnou práci na elektrickém zařízení. Li-Ion baterie se nabíjí přes konektor USB-C a nabízí dostatečnou kapacitu pro běžnou práci. 45 minut nabíjení umožní jako příklad utáhnout či vyšroubovat až 600 šroubků M3x5.

Tělo šroubováku má dvojitý obal pro zajištění elektrické izolace, vypínač a přepínač pro změnu chodu jsou chráněné gumou. Odolnou izolaci až do odpovídající délky mají i vlastní šroubovací nástavce (bity), které jsou s šroubovákem dodávány. Šroubovák splňuje bezpečnostní předpisy pro třídu IP56, takže je chráněn proti vniknutí vody i prachu, zatímco elektronika chrání baterii před vybitím i přepětím.

Více informací najdete zde

mklauz@dps-az.cz