česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 22. únor 2024

Nové moduly HPD od Microchipu chtějí létat. Výkonu mají na rozdávání

17.02. 2023 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Elektronické součástky lze provozovat za nejrůznějších podmínek. Často nás doprovází třeba v automobilech a pokud to bude nutné, vznesou se klidně i vzhůru. Stejně jako nové výkonové hybridní moduly, které ve společnosti Microchip Technology řeší na způsob „vše v jednom“ a světu je představili začátkem roku.

V bohaté nabídce známého výrobce mikrokontrolérů je najdeme pod označením „Hybrid Power Drive“, resp. „Hybrid Power Device“ – zkráceně tedy HPD. Zkratek zde ale bude celá řada, podobně např. vypadají MEA / EMA (More Electric Aircraft / Electromechanical Actuator) a pozor si třeba dávejte i na skutečný význam PCM, tady konkrétně jako „Power Core Module“.

Řídicí systémy se mění z hydraulických na elektrické ve snaze snížit hmotnost, ale i složitost celého „létajícího“ návrhu a zmíněný přístup Microchipu tomu se svou vysokou mírou integrace, včetně možností konfigurace, pochopitelně nahrává. V rámci nové rodiny se sice jedná o první „vlaštovky“, ale výrobce jinak počítá rovnou s dvanácti různými variantami, které nabídnou jak MOSFETy na bázi karbidu křemíku SiC, tak i bipolární tranzistory IGBT s izolovaným hradlem. Napětí se u modulů standardně pohybuje od 650 V do 1200 V, zatímco se výrobce dále nebrání ani představě 1,7 kV. S výstupním výkonem pak začínáme na 5 kVA.

Více informací najdete v celé zprávě New All-in-One Hybrid Power Drive Module Solution from Microchip is Designed for Electric Aviation Applications to Reduce Development Time and Weight.

robenek@dps-az.cz