česky english Vítejte, dnes je pátek 19. červenec 2024

Nový Veeam Backup for Microsoft 365 v7 přináší nejpokročilejší ochranu proti kybernetickým útokům a výpadkům

28.02. 2023 | Zprávy
Autor: Milan Klauz
01.jpg

Veeam Software, lídr v oblasti Modern Data Protection, uvedl nový Veeam Backup for Microsoft 365 v7, což je řešení pro zálohování a obnovu dat pro Microsoft 365 včetně Microsoft Exchange Online, SharePoint Online, OneDrive for Business a Microsoft Teams. Nejnovější verze řešení Veeam Backup for Microsoft 365, které chrání více než 14 milionů uživatelů, posiluje ochranu dat tím, že umožňuje neměnnost záloh a poskytuje pokročilé monitorování i analýzu v celém prostředí zálohovací infrastruktury, spolu se zvýšenou kontrolou pro BaaS (zálohování jako služba) díky hlubší integraci s Veeam Service Provider Console.

Mezi nejdůležitější funkce Veeam Backup for Microsoft 365 v7 patří:

  • Neměnné záložní kopie: Jistota, že jsou data z Microsoft 365 chráněna proti ransomwarovým útokům.  Neměnné kopie lze ukládat do libovolného objektového úložiště, včetně Microsoft Azure Blob/Archive, Amazon S3/Glacier a úložišť kompatibilních s S3 s podporou funkce S3 Object Lock.
  • Kompletní přehled: Integrace s Veeam ONE™ a Veeam Data Platform poskytuje pokročilé monitorování, reportování a upozornění pro zálohovací prostředí Microsoft 365 a zajišťuje spolehlivost celé strategie obnovy dat.
  • Zvýšená kontrola pro BaaS: Organizace (tenanty) mají k dispozici více samoobslužných možností zálohování, monitorování a obnovy, které řeší více každodenních požadavků.

Verze 7 poskytuje dvě integrace s řešením Veeam Backup for Microsoft 365: Veeam ONE a Veeam Service Provider Console. Pokročilé monitorování a reportování poskytované prostřednictvím Veeam ONE v12 umožňuje proaktivní sledování zálohování a úložných zdrojů Microsoft 365 prostřednictvím přehledného ovládacího panelu. Uživatelé dostávají upozornění, aby mohli okamžitě řešit problémy, a mohou využívat reporty ke smlouvám o úrovni služeb (SLA) k zajištění souladu s předpisy a cíli bodů obnovy (RPO).

Druhá integrace vychází ze stávajících funkcí nástroje Veeam Service Provider Console, který umožňuje organizacím větší kontrolu při využívání BaaS pro zálohování Microsoft 365 u partnerů Veeam Cloud & Service Provider (VCSP). Organizace (tenanty) získají autonomii při vytváření záloh, monitorování chráněných dat a kdykoli prováděné obnově dat bez asistence poskytovatele služeb. Bezpečné nasazení, automatizovaná fakturace a podpora rozhraní REST API zajišťují snadnější a bezproblémovou adopci.

Kromě Microsoft Exchange Online, SharePoint Online a OneDrive for Business zahrnuje nyní samoobslužný portál pro obnovu také podporu pro Microsoft Teams. Uživatelé si nyní mohou podle potřeby zvolit vlastní individuální body obnovení a obnovit složky z cloudových úložišť SharePoint Online a OneDrive for Business. 

Veeam Backup for Microsoft 365 v7 je okamžitě k dispozici a lze jej přidat k novému řešení Veeam Data Platform ve verzích Advanced nebo Premium Edition jako rozšíření platformy, nebo provozovat samostatně. Veeam představí nové řešení Veeam Data Platform během VeeamON 2023, komunitní akce pro odborníky na obnovu dat, která se bude konat 22. až 24. května v Miami na Floridě a dostupná bude také online. Akce je určena profesionálům v oblasti zálohování a obnovy dat a účastníci si zde rozšíří své dovednosti, setkají se s komunitou a podělí se o znalosti z oboru díky exkluzivnímu obsahu od společností AWS, Hewlett Packard Enterprise (HPE) a dalších. Registrace na akci s osobní účastí je otevřena již nyní.

Více informací naleznete zde

mklauz@dps-az.cz