česky english Vítejte, dnes je neděle 03. prosinec 2023

IntelliFET™ znamená více, než jen spínání

13.03. 2023 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Řada chytře navržených integrovaných spínačů se dále rozrůstá, tentokrát s novinkou od společnosti Diodes, která nedávno představila svůj první obvod IntelliFET™ pracující na vyšší straně napájení, který je díky řadě vlastních ochran, včetně zapracované diagnostiky, vhodný i do prostředí automobilového průmyslu. Součástka v pouzdrech typu SO-8EP zde ponese označení ZXMS81045SPQ a uplatní se kupříkladu při ovládání tradičních 12V zátěží s LED, motory apod.

Jádro celé integrované struktury je tvořeno 41V tranzistorem FET s kanálem N, doplněným o systém ochran, umožňující zohlednit a dále pracovat se zkraty, nárazovými proudy, přepětím, vysokými teplotami či elektrostatickými výboji. A pokud to bude zapotřebí, s přispěním několika dalších vnějších součástek lze zajistit ochranu i v případě přerušení zemního spojení či přepólování. Speciální vývod IS má konečně na starosti přesné monitorování proudu tekoucího výstupem v analogové podobě.

Více informací najdete v celé zprávě Intelligent High-Side Switch from Diodes Incorporated Enables Assured Automotive System Reliability.

robenek@dps-az.cz