česky english Vítejte, dnes je neděle 10. prosinec 2023

Tester ST5680: s kvalitou baterie jede ruku v ruce i analýza průběhů

16.03. 2023 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Firma Hioki uvedla na trh „DC Hipot tester“ ST5680. Zmíněný druh testů, při kterých může být s ohledem na elektrickou bezpečnost řízeně přiváděno vysoké stejnosměrné napětí v rozmezí od 0,010 kV až do 8,000 kV, se uplatňuje i při výrobě modulů lithium – iontových baterií.

Konkrétní podmínky testů zde přitom závisí na standardech vyžadovaných pro každou baterii. Zmíněná technika má přitom takové vlastnosti, aby vyhověla celé řadě mezinárodních standardů. S tím se rovněž pojí otázka izolačního odporu nebo spousta dalších funkcí osvědčujících kvalitu daného akumulátoru (pro firmu Hioki není tato oblast ničím novým – na stránkách DPS Elektronika od A do Z jsme psali též Baterie kontrolujte s předstihem. Tester od Hioki řekne víc).

Baterie však nebudou posuzovány pouze s využitím číselných údajů, ale rovněž na základě zobrazování průběhů výstupního napětí či svodového proudu v průběhu testu. Lze tak analyzovat přičiny selhání v závislosti na fluktuacích, které numericky jinak nepostihneme.

Více informací najdete v celé zprávě Battery quality proven through extensive international standards-compliant testing - HIOKI Launches DC Hipot Tester ST5680.

robenek@dps-az.cz