česky english Vítejte, dnes je pondělí 11. prosinec 2023

Přesné 1W shunt rezistory nemusí být velké. Stačí milimetry

31.03. 2023 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Společnost ROHM se nedávno pochlubila drobnými shunt rezistory se širokými vývody. Součástky s označením LTR10L byly optimalizovány s ohledem na potřeby celé řady aplikací – spotřebních, průmyslových, ale i těch z automobilového prostředí. Vše je totiž podřizováno vysoké účinnosti a souvisejícím úsporám energií, ať již při napájení z baterií či zásuvky ve zdi. Aby však mohla zařízení optimálně pracovat, musí vývojáři přesně sledovat parametry, jako jsou proud a napětí. K tomu nám často postačí právě shunt rezistory, od kterých se ale zároveň očekávají stále menší rozměry.

Nová řada „bočníků“ LTR10L od firmy ROHM proto přichází s řešením, které nabídne nejvyšší jmenovité zatížení společně s nejlepším teplotním koeficientem odporu (TCR) u kompaktních prvků své třídy v provedení typu 0508, resp. 1220, kde uvažujeme rozměry pouze 1,25 mm x 2,0 mm. Výrobci se totiž podařilo i tak dosáhnout jmenovitého jednoho wattu v kombinaci s tolerancí ±0,5 %.

Více informací již najdete v celé zprávě ROHM Industry’s Highest Rated Power Shunt Resistors in the 0508 Size: Contributes to Greater Miniaturization.

robenek@dps-az.cz