česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 20. červen 2024

NGC1081: mikrokontrolér s NFC, měřením a také sběrem energie

17.04. 2023 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Při vývoji chytrých pasivních zařízení, která dokáží jednoduše, efektivně a také s vysokou přesností pracovat v celé řadě aplikací ze světa internetu věcí, hrají důležitou roli též i kontroléry navržené pro účely snímání, využívající technologie NFC a souvisejícího sběru energie z okolního prostředí.

Ve společnosti Infineon Technologies pro takové účely nedávno představili „NFC tag-side controller“ s označením NGC1081, který vše potřebné vyřeší na jediném čipu v pouzdrech typu VQFN s 32 vývody. Miniaturní provedení vhodně nahrává potřebám náplastí v medicíně, jednorázovým testerům, zapisovačům dat, chytrým termostatům apod.

Z pohledu napájení zde budou takové kontroléry s přirozeným galvanickým oddělením pracovat buď v pasivním režimu, tedy bez baterie a pouze s přispěním sběru energie, kdy celý systém snímání, zahrnující integrovaný obvod a připojené senzory, počítá s polem NFC mobilního telefonu, nebo se jako zcela soběstačné spolehnou právě na baterii či akumulátor – tady už konkrétně s vnějším napájením 3 až 3,3 V.

Více informací najdete v celé zprávě New NFC tag-side controller from Infineon integrates sensing and energy-harvesting to enable compact, battery-free smart sensing IoT solutions.

robenek@dps-az.cz