česky english Vítejte, dnes je sobota 13. červenec 2024

Když akcelerometry, tak chytré. Třeba s AI

01.05. 2023 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ve společnosti STMicroelectronics nedávno představili trojici nových akcelerometrů s pokročilými možnostmi zpracování, které zde byly zapracovány tak, aby posílily autonomii snímače, zatímco bude celý systém s nízkou vlastní spotřebou energie ještě rychleji reagovat na vnější události.

Integrované obvody LIS2DUX12 a také LIS2DUXS12 zde staví na třetí generaci technologie MEMS firmy ST společně s prvky, jako jsou MLC (machine-learning core), FSM (finite state machine) nebo i krokoměr. V případě méně náročných aplikací se pak může uplatnit i třetí akcelerometr, výchozí model  LIS2DU12.

Všechny zmíněné součástky se pyšní rozhraním I3C, včetně obvyklých číslicových funkcí pro detekci událostí, antialiasingového filtru, pokud jde o zajištění vysoké přesnosti na nižších vzorkovacích kmitočtech, nebo přesného zaznamenání gest, které si vyžádá jen zanedbatelné množství energie. S prvky LIS2DUX12 či LIS2DUXS12 se rovněž pojí algoritmy umělé inteligence.

Více informací najdete v celé zprávě First AI-enhanced smart accelerometers from STMicroelectronics raise performance and efficiency for always-aware applications.

robenek@dps-az.cz