česky english Vítejte, dnes je pondělí 15. duben 2024

Práce s technologiemi SiC začíná v simulátoru

08.05. 2023 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

S elektrifikací čehokoli se v současné době pojí též rostoucí obliba polovodičů SiC na bázi karbidu křemíku. Aby ve společnosti Microchip Technology usnadnili vývojářům přechod na zmíněný druh technologií, představili nedávno také svůj simulátor – MPLAB® SiC Power Simulator se kterým lze rychle zhodnotit vlastnosti výkonových součástek a také modulů SiC od společnosti Microchip. Napříč různými topologiemi a ještě dříve, než začneme pracovat na samotném hardwaru.

V případě simulátoru se jedná o softwarové prostředí (PLECS) navržené ve spolupráci s Plexim. Smyslem bylo poskytnout volně dostupný on-line nástroj bez nutnosti zakoupení licence, kdy vývojáři získávají nejen cenná data za účelem porovnání, ale mohou zároveň vše rychleji i vybírat. Pokud se budete např. rozhodovat mezi MOSFETy SiC s odporem 25 mΩ a 40 mΩ, použitelnými pro třífázové systémy měniče, obdržíte ihned výsledky simulací zahrnující výkonovou ztrátu či teplotu.

Více informací najdete v celé zprávě New MPLAB® SiC Power Simulator Allows Customers to Test Microchip’s SiC Power Solutions in Design Phase.

robenek@dps-az.cz