česky english Vítejte, dnes je úterý 28. květen 2024

PMIC Nexperia umí s energiemi zacházet. Někdy stačí jen světlo

22.05. 2023 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Firma Nexperia rozšířila v dubnu svou nabídku o integrované obvody NEH2000BY typu PMIC, sloužící k řízení napájení, kde také budou dobíjet akumulátor či vhodnou kapacitu s přispěním energie získané z okolních zdrojů, jako je světlo. Vzniklá zařízení, typicky ze světa nízkopříkonových IoT a dalších vestavných aplikací, tak mohou být zcela soběstačná, ještě menší a kromě toho se honosit i nálepkou „environmentally friendly“. Vždyť zde také zmírňují dopad obrovského množství baterií, které se každoročně vyrábí, používají a následně vyhodí.

Díky obvodům NEH2000BY bude návrh systému sběru energie mnohem jednodušší. Výsledek zde může být v porovnání s ostatními až dvacetkrát menší a ještě se obejde bez dodatečných optimalizací pro jednotlivé aplikace. Systém PMIC je totiž navržen bez indukčností, zatímco se bude k zajištění nejvyšší možné míry účinnosti konverze dále opírat o adaptivní sledovací algoritmus MPPT.

Více informací najdete v celé zprávě Energy harvesting PMIC from Nexperia enables environmentally friendly energy-autonomous low-power devices.

robenek@dps-az.cz