česky english Vítejte, dnes je pondělí 11. prosinec 2023

Pro galvanické oddělení číslicového signálu zvolte nové obvody ISOFACE™

07.08. 2023 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Když dojde na galvanické oddělení signálu, mohou vývojáři vybírat z různých řešení. V moderních aplikacích se kvůli svým výhodám často vyskytují právě součástky označované jako „Digital Isolator“, které vše robustně, flexibilně, ale také spolehlivě zařídí. Číslicový signál zde totiž prochází kapacitní bariérou nebo např. miniaturními transformátory.

Posledně zmiňovaný přístup nyní nalezneme rovněž u novinek od společnosti Infineon Technologies, oddělovacích prvků rodiny ISOFACE™ se dvěma kanály a nabídkou celkem osmi různých konfigurací, pokud jde o směr přenosu (2+0 a 1+1), vstupní logické úrovně CMOS či TTL nebo výchozí stav na výstupu. Počítat zde můžeme s přenosovými rychlostmi až 40 Mb/s, osmivývodovými pouzdry typu DSO o rozměrech 5 x 6 mm nebo např. Viso = 3 000 Vrms (UL1577). K aktuální nabídce s označením 2DIBx4xxF se pak mají na podzim přidat i další verze, tentokrát se čtyřmi kanály a předpoklady též pro práci v automobilovém průmyslu.

Více informací najdete v celé zprávě New ISOFACE™ portfolio of digital isolators offers robust high-voltage isolation, best-in-class efficiency and noise immunity.

robenek@dps-az.cz