česky english Vítejte, dnes je pondělí 11. prosinec 2023

Superkondenzátory Kyocera AVX

11.08. 2023 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Superkapacity řady SCC od Kyocery AVX jsou ideálním řešením pro aplikace, které vyžadují velké pulzní proudy, třeba jako v případě GSM/GPRS, ale obecně se rovněž osvědčí v bezdrátových zařízeních, např. vzdálených čidlech, které využívají sběru energie z okolního prostředí.

V nabídce distributora, společnosti TME, jsou k dispozici superkondenzátory s přípustným pracovním napětím 2,7 V. V závislosti na modelu zde pak ustojí proudové pulzy od 900 mA až do 180 A. Všechny superkondenzátory řady SCC se vyznačují malým svodovým proudem, nízkým odporem ESR a také dlouhou životností (podle údajů výrobce to bude půl milionu cyklů). V nabídce TME jsou pak součástky dostupné v provedení typu „snap-in“ nebo tradičně s radiálními vývody. Prvky mohou při napětí 2,7 V DC pracovat v teplotním rozsahu od -40 °C až do +65 °C. V případě +85 °C pak výrobce dále stanovuje 2,3 V DC.

Typickými aplikacemi pro řadu superkapacit SCC jsou alarmy a bezdrátové měřiče, záblesková zařízení pro fototechniku nebo i výše zmiňovaná oblast obnovitelných zdrojů a získávání energie z okolního prostředí.

Připraveno s využitím materiálů, dostupných na stránkách distributora, společnosti TME.

robenek@dps-az.cz