česky english Vítejte, dnes je pondělí 11. prosinec 2023

Miniaturní zvyšující / snižující měniče značky Pololu

14.08. 2023 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Nabídka distributora, společnosti TME, nyní zahrnuje i miniaturní DC/DC měniče americké značky Pololu pro zajištění konstantního výstupního napětí v rozsahu od 3,3 V až do 15 V DC.

Klíčovou vlastností měničů zde bude spojení možností obvodů „step-up“ a také „step-down“, takže dokáží zajistit jmenovité výstupní napětí bez ohledu na vstup, který pak může být jak nižší, tak samozřejmě i vyšší než příslušný výstup. Zmíněný vstupní rozsah se přitom nachází v rozmezí od 2,8 V až do 22 V DC. Takové obvody jsou pak ideálním řešením pro napájení zařízení využívajících sady akumulátorů, pravidelně připojovaných k externí nabíječce, a umožňují rovněž efektivně pracovat s obnovitelnými zdroji energie, články nebo např. turbínami, čímž zajišťují stabilní provoz zařízení bez ohledu na měnící se povětrnostní podmínky.

Deska měniče měří 22,9 × 22,9 mm, přičemž moduly mají dále k dispozici tepelnou pojistku, ochranu proti přepólování, funkci měkkého startu a také ochranu proti nadměrnému odběru proudu na výstupu. Sluší se zmínit i výstupní zatížitelnost proudem o velikosti až 2,5 A nebo účinnost měničů značky Pololu, dosahující 85 procent.

Připraveno s využitím materiálů, dostupných na stránkách distributora, společnosti TME.

robenek@dps-az.cz