česky english Vítejte, dnes je neděle 10. prosinec 2023

XT2SR: 15 wattů pro síťové zdroje v režii Power Integrations

10.11. 2023 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
obr.jpg

LinkSwitch™-XT2SR: přesně tak se jmenuje rodina integrovaných spínacích obvodů, kontrolérů pro zdroje typu Flyback (off-line), které budou bez možnosti galvanického oddělení pracovat s konstantním napětím.

Nové součástky v pouzdrech SO-16, představené nedávno firmou Power Integrations, zde při plném zatížení dosahují účinnosti více než 90 procent, což je vhodně předurčuje pro drobné napájecí obvody, např. pomocné zdroje v elektrických spotřebičích, průmyslových aplikacích apod. Při zatížení na úrovni 100 mW výrobce dále slibuje účinnost větší než 85 %, zatímco spotřeba naprázdno nepřekračuje pět miliwattů, takže s přehledem vyhovujeme i požadavkům evropské směrnice ErP.

Řešení napájené ze sítě, kdy pro 230 Vac výrobce definuje výstupní výkony až 15 W, samozřejmě počítá i s více výstupy, přičemž o nastavení se stará volitelná, zpětnovazební odporová síť (výchozí úroveň 5 V). Energii potřebnou ke spuštění a také běžné činnosti systému s vlastními spínacími 725V, resp. i 900V prvky nám zajišťují vývody DRAIN a VOUT, takže se navíc obejdeme i bez pomocného vinutí a souvisejících struktur.

Více informací již najdete v celé zprávě Power Integrations Launches New Non-Isolated Flyback Switcher ICs with Best-in-Class Efficiency and Light-Load Operation for Small Power Supplies. Ilustrace: Business Wire

robenek@dps-az.cz