česky english Vítejte, dnes je neděle 10. prosinec 2023

Obrazové snímače onsemi bodují spotřebou energie i místa

13.11. 2023 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
obr.jpg

Elektronické součástky mohou mít nejrůznější podobu. Patří mezi ně i stále lepší obrazové snímače, třeba jako rodina nedávno představených senzorů Hyperlux LP od společnosti onsemi, určených pro průmyslové či komerční kamery v chytrých zvoncích, zabezpečovací technice, soupravách pro AR/VR/XR, systémech strojového vidění apod.

Snímače postavené na 1,4µm pixelech slibují nejen vynikající kvalitu obrazu (a to i za zhoršených podmínek) společně s nízkou vlastní spotřebou, ale také minimální fyzické rozměry, které budou v extrému srovnatelné se zrnkem rýže. V závislosti na konkrétní aplikaci si pak vývojáři volí mezi modely AR0544 s pěti megapixely, AR0830 s 8 megapixely nebo AR2020, kde již počítáme rovnou s 20 MP.

Z dostupných možností zmiňme např. probouzení v důsledku pohybu, kdy senzory provozujeme v nízkopříkonovém režimu, jehož odběr tvoří zlomek plné spotřeby, a jakmile čidlo zaznamená pohyb, okamžitě reaguje. Nechybí zde ani chytře řešené ROI, tedy více než jeden „region of interest“.

Více informací již najdete v celé zprávě onsemi Introduces Lowest Power Image Sensor Family for Smart Home and Office.

robenek@dps-az.cz