česky english Vítejte, dnes je neděle 10. prosinec 2023

Rychlá rozhraní v autech ochrání diody Nexperia

17.11. 2023 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
obr.jpg

Ve společnosti Nexperia minulý měsíc rozšířili svou nabídku diod s mimořádně nízkou kapacitou, chránících před elektrostatickými výboji ESD, které se uplatní zejména u vysokorychlostních datových linek – rozhraní, jako jsou USB, HDMI, rychlé video spoje nebo např. ethernet v automobilovém průmyslu.

Nejnovější přírůstky zde budou zahrnovat součástky PESD18VF1BLS-Q, PESD24VF1BLS-Q, PESD30VF1BLS-Q a také PESD32VF1BLS-Q v pouzdrech typu DFN1006BD-2, které díky možnostem SWF umožňují provádět ve výrobě automatickou optickou kontrolu (AOI). Prvky PESD18VF1BBL-Q, PESD24VF1BBL-Q a PESD30VF1BBL-Q jsou navíc k dispozici v kompaktním provedení DFN1006-2. Veškeré varianty se k vývojářům dostávají v „bezvývodových“ pouzdrech, zlepšujících elektrické vlastnosti ochran, včetně signálové integrity, zatímco dále umožňují tolik potřebnou miniaturizaci. Nabídka výrobce zde přitom počítá s typickou kapacitou na úrovni pouhých 0,28 pF.

Více informací najdete v celé zprávě Ultra-low capacitance ESD protection diodes from Nexperia protect automotive data interfaces.

robenek@dps-az.cz