česky english Vítejte, dnes je neděle 10. prosinec 2023

Nové MCU RL78/G24. Výkonně, ale i efektivně

20.11. 2023 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
obr.jpg

Řady populární rodiny mikrokontrolérů RL78, zahrnující jak osmi, tak i šestnáctibitové součástky, vhodné pro aplikace s důrazem na spotřebu energie, se nedávno rozrostly o prvky RL78/G24 nabízející nejvyšší výkon v rámci celé skupiny RL78. Může za to nejen specifický akcelerátor FAA (Flexible Application Accelerator), ale také rychlé CPU, pro které výrobce, společnost Renesas Electronics, počítá s provozním taktem 48 MHz.

Rozšířené periferní funkce, a to včetně analogových obvodů nebo např. timeru, se budou hodit pro řízení motorů, napájeních zdrojů a také osvětlení. Zejména díky využití akcelerátoru FAA pak struktura dokáže efektivně a také nezávisle na CPU distribuovat úlohy, pokud jde o řízení střídače, šifrování, snímání či aritmetické operace, takže se výraznou měrou zvyšuje i rychlost zpracování. Prvky RL78/G24 kromě toho nabízí funkci standby, snižující spotřebu energie, kdy si volíme mezi dvěma režimy: HALT a STOP.

Více informací najdete v celé zprávě Renesas’ New 16-bit RL78/G24 MCU Delivers Top-Class Performance for Motor Control and Power Supply Control Systems.

robenek@dps-az.cz