300wattové DC zátěže řady PEL-3000AE
25.01. 2024 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg
Ve společnosti GW Instek se nedávno pochlubili novou řadou programovatelných elektronických zátěží PEL-3000AE s jedním silovým kanálem. Verze PEL-3031AE zde zajistí až 300 W (1 V ~ 150 V / 60 A), zatímco varianta PEL-3032AE pak pro stejný výkon počítá s rozsahy 2,5 V až 500 V, resp. proudovým odběrem v režimu nory 15 A. K tomu si dále přičtěte i snadno čitelný LCD panel a uživatelsky přívětivé rozhraní, tedy bonusy, které technika převzala od série PEL-3000.
Nové stejnosměrné zátěže řady PEL-3000AE s maximální rychlostí přeběhu 2,5 A/μs jsou navrženy k provozu od 60 mA. Uplatní se při testování nabíječek, adaptérů, zdrojů, baterií apod. K dispozici zde máme celkem sedm pracovních režimů, kdy čtyři základní tvoří konstantní proud, napětí, odpor a také výkon. Zbývající jsou pak tvořeny kombinací CC+CV, CR+CV nebo též CP+CV. V režimu CR elektronická zátěž např. lineárně odebírá proud – úměrně vstupnímu napětí a s ohledem na stanovenou velikost odporu.