česky english Vítejte, dnes je pátek 19. červenec 2024

Potřebujete knihovní prvky pro váš návrhový program?

DPS 1/2017 | Články
Autor: Redakce

Zdá se, že se trh s knihovními prvky pro návrhové systémy DPS stále rozšiřuje. Vedle zavedených dodavatelů, jako jsou společnosti Digi-Key, Accelerated Designs, element14 a další, se objevila nová firma – SnapEDA.

SnapEDA nabízí pro jednotlivé součástky schematické symboly, odpovídající pouzdra součástek (2D footprint) a 3D modely ve formátu STEP. Knihovna obsahuje několik milionů součástek a každý den přibývají další. Schematické symboly a symboly pouzder jsou k dispozici zdarma. Pokud si připlatíte 79 dolarů měsíčně, můžete ještě získat podle svých požadavků knihovní prvky až pro 5 součástek, které nejsou zahrnuty v knihovnách SnapEDA, za 99 dolarů pak ještě navíc můžete stahovat 3D modely součástek ve formátu STEP.

Potřebujete knihovní prvky pro váš návrhový program

Pokud využíváte knihovnu zdarma a nenaleznete v ní potřebnou součástku, můžete si ji nechat do 24 hodin vytvořit (29 dolarů).

Knihovny jsou použitelné v různých návrhových programech (Altium Designer, Eagle, PADS, OrCAD, Allegro, KiCAD a Pulsonic). Knihovní prvky odpovídají standardu IPC-7351B. Kromě symbolů jsou na webu SnapEDA pro dostupné součástky uvedeny jejich přibližné ceny a dostupnost u výrobců.

Kromě toho SnapEDA nabízí možnost stahování symbolů z cloudu přímo z návrhového programu. K tomu je potřeba tzv. plugin [2], který je v tuto chvíli dostupný zatím pouze pro programy Eagle a Altium Designer. Zatímco plugin je ke stažení zdarma, možnost stahování symbolů součástek je zpoplatněna.

Platforma SnapEDA je tvořena skupinou mladých nadšenců, které vede Natasha Baker. Ta přichází stále s novými nápady, jak změnit přístup návrhářů desek v používání knihovních prvků. Na stránkách portálu PCB007 je s ní uveden zajímavý rozhovor [3].