česky english Vítejte, dnes je pondělí 15. červenec 2024

Nový hybridní osazovací automat i-Cube10 (YRH10)

DPS 5/2021 | Články
Autor: Redakce

Společnost Yamaha Motor představila nový osazovací automat i-Cube10 (YRH10), který zajišťuje o 50 % lepší přesnost osazování a více výrobních možností než předcházející model. Kromě osazování elektronických součástek může také pracovat jako die bonder pro součástky dodávané na waferu.

stroj (jpg)

Model i-Cube10 (YRH10) byl vyvinut jako nástupce automatu i-CubeIID (YHP-2D), který firma Yamaha Motor vyráběla řadu let. Jednalo se o výkonný stroj s vysokou produktivitou a univerzálností, protože dokázal osazovat běžné SMT součástky i ty, které byly dodávány na waferu. Nový automat i-Cube10 (YRH10) si ponechává stejné vlastnosti, ale přidává o 50 % vyšší produktivitu a lepší přesnost pokládání součástek (±15 μm). Rychlost osazování čipů z waferu je 10 800 CPH (součástek za hodinu).

Mezi hlavní výhody modelu i-Cube10 (YRH10) patří:

  • Vysoká produktivita díky optimalizaci chodu osazovací hlavy a waferu pomocí kamer i použití 10místné osazovací hlavy, zlepšená přesnost usazení součástek díky velmi tuhému dopravníku a kompenzaci teplotní roztažnosti konstrukce.
  • Vysoká univerzálnost, která umožňuje v jednom zařízení osazovat SMD součástky, stejně jako součástky na waferu.

Více informací: https://smt.yamaha-motor-im.de/yamaha-motor-releases-new-i-cube10-yrh10-hybrid-placer/