česky english Vítejte, dnes je úterý 28. květen 2024

Inspekční zařízení od Omronu nepotřebuje kvalifikovanou obsluhu

DPS 1/2022 | Články
Autor: Ing. Milan Klauz

Společnost OMRON uvedla koncem loňského roku na trh nový inspekční systém pro desky plošných spojů VT-S10 Series, který se vyznačuje kombinací vyspělé zobrazovací techniky a umělé inteligence. Ta má zaručit vysoce přesný proces inspekce desek i bez nutnosti obsluhy s vysokou kvalifikací.

Omron se svým novým zařízením cílí zejména na elektroniku v automobilech, kde je z bezpečnostních důvodů vyžadována vysoká přesnost inspekce. Nutnost přesné inspekce i na komplikovaných deskách a nedostatek kvalifikovaných pracovníků byly hlavní motivací pro vývoj série zařízení VT-S10.

Zařízení je vybaveno vlastní zobrazovací technologií MDMC (Mulit-Direction Multi-Color). Automaticky optimalizuje úhly vyzařování, barvy a intenzitu světla při osvícení desky, přičemž bere v úvahu tvary součástek a pájených míst. První testy ukázaly, že nová technika použitá v zařízení redukuje potřebu nastavení stroje až o 70 %. Kromě toho se prokázalo, že umělá inteligence zabudovaná do softwaru tohoto zařízení výrazně zlepšuje přesnost inspekce, která dosud závisela ve značné míře na schopnosti obsluhy vyhodnotit naměřené výsledky.

Použití technologie MDMC umožňuje získat vysoce přesnou inspekci neustále se vyvíjejících substrátů a součástek a zachytit tvary pájených spojů přesněji, než je obvyklé. Napojení VT-S10 na další zařízení od různých výrobců realizované pomocí softwaru QupAuto umožňuje lepší monitorování kvality a minimalizaci defektů.

Podrobnější informace: https://inspection.omron.eu/en/products/vt-s1080