česky english Vítejte, dnes je úterý 06. červen 2023

PowerWave, nový výkonný AC/DC zdroj od společnosti AMETEK CTS

DPS 1/2022 | Měření - články
Autor: TESTOVACÍ TECHNIKA

Společnost AMETEK CTS uvedla v listopadu 2021 na trh další řadu AC/DC napájecích zdrojů, tentokrát pod názvem PowerWave. Zdroje jsou primárně určeny pro testování elektromobilů, ale mohou být použity všude, kde je vyžadován stabilní AC/DC zdroj, který umožňuje rychlou změnu napětí (zdroj umožňuje změnu napětí 1 250 V/ms). Jako první bude v nabídce zdroj o výstupním výkonu 250 kVA AC a 250 kW DC a je možné je konfigurovat až do výkonu 1 MVA/MW. Tím tato řada výkonově naváže na řadu NetWave, která končí na 108 kVA AC a 150 kW DC. Frekvenční rozsah zdroje je DC – 1 000 Hz.

Využití pro testování elektromobilů

Zdroj má v rámci testování elektromobilů několik způsobů využití. Může sloužit pro napájení elektromobilu pro zkoušky, při kterých by měl být elektromobil v režimu nabíjení. Zdroj umožňuje jak možnost AC (režim 1, 2 a 3), tak možnost DC napájení (režim 4).

Zdroj je možné použít jako zdroj čistého sinu pro testování harmonických. Díky nízké vnitřní impedanci zdroje je vhodný i pro testování blikání (flicker). Vnitřní impedance zdroje je < 2,5 mΩ v DC a < 12 mΩ v AC režimu.

Obrázek (jpg)

Díky tomu, že je zdroj plně regenerativní, je možné jej použít pro testování, jakým způsobem elektromotor dokáže nabíjet baterii v rekuperačním režimu. Díky vysoké účinnosti regenerativní funkce zdroje dochází k úspoře nákladů na energie a nižšímu ohřevu okolí při testování.

Výkonný generátor a SW

Ve zdroji je integrovaný výkonný a flexibilní signální generátor, který umožňuje generovat jakékoli poruchy v elektrické síti (kolísání napětí, plochá křivka, harmonické, fázové posuny, změny frekvence atd.). Software dodávaný se zdrojem obsahuje předprogramované průběhy pro testování podle různých standardů (ISO 21498, VW 80300, LV 123, MBN11123, BMW GS 95023, Nissan 28400NDS91, PSA B21 7110/7112, Renault 36-00-811, Scania TB4378 a další).

Další možnosti využití zdroje

Krom testování elektromobilů je možné zdroj využít například jako simulátor sítě pro testování solárních střídačů nebo nabíjecích stanic. Rozsáhlé knihovny testů zdroj předurčují i pro testování vysoce výkonné avioniky a vojenských komponentů.

Pro další podrobnější informace kontaktujte společnost TESTOVACÍ TECHNIKA s. r. o., která je autorizovaným partnerem AMETEK CTS pro Českou republiku a Slovensko.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik