česky english Vítejte, dnes je pátek 03. prosinec 2021

Věci nejsou jen černé nebo bílé. Čidlo s 11 kanály řekne víc

11.02. 2019 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Možná je považujeme za samozřejmost a tolik se nad nimi nepozastavujeme. Přesné stanovení barev bude ale hrát stále důležitější roli, zvláště když zde máme na každém kroku mobilní technologie, jejichž chytrost pomáhají definovat menší a ještě více důmyslné čipy. Třeba jako miniaturní analyzátory spektra AS7341 od společnosti ams. Multikanálový rozbor barev s rozhraním I2C dnes vyřešíme v pouzdrech typu OLGA-8 o rozměrech pouhých 3,1 x 2 x 1 mm. Výrobce novinku představil v této celé lednové zprávě, přičemž spuštění sériové výroby slibuje již v tomto měsíci.

Pole působnosti obvodů AS7341 bude široké a může např. zahrnovat spektrální měření pro zajištění automatického vyvažování bílé v kamerách u mobilního telefonu, spolehlivější identifikaci zdroje světla nebo též vlastní detekci problikávání na kmitočtech od 50 Hz až do 1 kHz. Celkem osm kanálů zde rovným dílem pokrývá viditelnou oblast, zatímco výrobce ještě přidává tři další označené jako Clear, Flicker a NIR. Při odběru 10 000 kusů si v ams jeden obvod cení na dva dolary a nezapomínají ani na vývojovou desku.

AS7341

Na stránkách DPS viz také články Nové čipy ams. A analýzu spektra máte v kapse, Miniaturní analýza spektra? S 18 kanály zjistíme více, než jen se šesti nebo např. Křiklavé barvy nestačí. Pokud je telefon neurčí přesně, nebude chytrý.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik