Rozdílové sondy PBDH0400 od Yokogawa: 400 MHz, ale i 2 kV
02.01. 2025 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg
V Yokogawa Test & Measurement přišli nedávno s rozdílovými sondami řady PBDH0400, určenými pro jejich osciloskopy série DLM3000, DLM3000HD, DLM5000 nebo též DLM5000HD, které na vertikální ose zvládnou až dvanáctibitové rozlišení (na stránkách časopisu DPS Elektronika od A do Z jsme např. psali Osm kanálů nestačí. Osciloskopy DLM5000HD k nim přidají další čtyři bity). Řešení zde umožní pracovat se vstupním napětím až do 2000 V a šířkou pásma dosahující 400 MHz.
K dispozici jsou pro začátek celkem dva modely, „702922“ s maximem v podobě 2000 V a „702921“ pro případ 1000 V. Sondy využívají firemního rozhraní, které již po připojení ke kompatibilnímu osciloskopu vylučuje potřebu napájení z externího zdroje. Prostřednictvím rozhraní lze rovněž automaticky nastavit příslušné poměry (1000:1/100:1, resp. 500:1/50:1) a začít okamžitě měřit. Typický činitel CMRR zde dosahuje -80 dB (60 Hz), -50 dB (10 MHz), -30 dB (100 MHz) nebo též -20 dB (400 MHz).