Jednoobvodový přímozesilující přijímač (DV, SV, KV) s napájením ze střídavé sítě. Dynamický buzený reproduktor. Dřevěná skříň, kovový štítek vlnového přepínače, plechová stupnice za celuloidovým okénkem. EMPO 330 je jedním z prvních radiopřijímačů Severočeské továrny elektroměrů, s. s r. o.
Majitel firmy Emil Popper nelitoval námahy ani peněz k tomu, aby uvedl na trh přístroje, které byly podle dobových sloganů "ryze českými výrobky" a přitom mohly úspěšně soutěžit s mnohem známějšími výrobky zahraničními. Výroba radiopřijímačů EMPO započala r. 1933 ve velmi moderně zařízené továrně v Čakovicích u Prahy.
Popis: Prostá jednoobvodová třílampovka s přímým zesílením a zpětnou vazbou. Tři vlnové rozsahy (KV, SV, DV), napájení ze střídavé sítě. Signál z antény prochází přes paralelní odlaďovač COD - L1) a proměnný vazební kondenzátor Ca na anténní vinutí, tvořené cívkami L2, L4, L6 a odtud se induktivní vazbou přenáší na jednoduchý rezonanční obvod L3, L5, L7 - CL.
Vybraný signál se zesiluje lampou E1, která je zapojena jako běžný audion s mřížkovou detekcí a zpětnou vazbou. Další dvě elektronky (E2, E3) pracují jako dvoustupňový nf zesilovač s odporovou vazbou. Mřížkové předpětí pro předzesilovací lampu E2 se získává spádem napětí na jejím katodovém odporu (R10), předpětí pro E3 vzniká na odporu R5, zapojeném v záporné větvi anodového zdroje. V anodovém obvodu E2 je zapojena jednoduchá tónová clona (C9, spínač G). Anodový zdroj je běžného zapojení s jednocestným usměrněním. Ve filtračním členu je použit elektrolyt 8 μF (C3) a kondenzátor 1,5 μF (C4 ve sdruženém bloku). Jako tlumivka slouží budicí cívka reproduktoru (M).
Schéma zapojení ZDE.
Další informace naleznete na: www.oldradio.cz.